Mieszkańcy naszej gminy wśród laureatów konkursu Wolontariusz Roku 2023

Przyznane zostały nagrody w konkursie Wolontariusz Roku 2023, organizowanym przez Powiat Oświęcimski i Fundację "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy", przy partnerstwie Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu obradowała kapituła konkursu, która wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Do konkursu zostało zgłoszonych 25 nominacji. W wyniku ożywionej dyskusji i głosowania członkowie kapituły przyznali nagrody w następujących kategoriach:

Kategoria indywidualna – dorośli:
- Tytuł Wolontariusza Roku 2023 (nagroda główna w wysokości 2000 zł) - Joanna Wawrzyniak
- Nagroda Zarządu Powiatu Oświęcimskiego (w wysokości 500 zł) - Krzysztof Adamski

Kategoria indywidualna - młodzież:
- Tytuł Wolontariusz Roku 2023 (nagroda główna w wysokości 2000 zł) - Anna Sordyl
- Nagroda Zarządu MOWP (w wysokości 500 zł) - Kacper Wawrzusiszyn

Kategoria zespołowa:
- Tytuł Wolontariusz Roku 2023 (nagroda główna w wysokości 2000 zł) - Grupa wolontariuszy opieki nad chorym w Fundacja "Pomnik - Hospicjum Miastu Oświęcim".
- Nagroda Zarządu MOWP (w wysokości 500 zł) - Stowarzyszenie „Amazonek” w Brzeszczach.
- Nagroda Zarządu Powiatu Oświęcimskiego (w wysokości 500 zł) - Amatorska Grupa Teatralna „Bajki ze starej szafy”.

Kategoria - wolontariat szkolny:
- Tytuł Wolontariusz Roku 2023 (nagroda główna w wysokości 2000 zł) - Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. M.M. Kolbe w Harmężach (ZSP w Harmężach)

Kategoria - biznes zaangażowany społecznie:
- Tytuł Wolontariusz Roku 2023 - Cukiernia Kołaczek Marzena Kołaczek – Dłubisz

Wręczenie nagród i wyróżnień dla wszystkich laureatów konkursu „Wolontariusz Roku” odbędzie się w obecności członków Kapituły Konkursu podczas specjalnie przygotowanej gali podsumowującej konkurs.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znaleźli się mieszkańcy naszej gminy, którzy działają na rzecz drugiego człowieka. Jesteśmy z Was dumni!

Źródło: Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy"