Przedświąteczne posiedzenie plenarne u strażaków

Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek wziął udział w przedświątecznym posiedzeniu plenarnym Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu, które odbyło się w remizie OSP Brzezinka.

Po przywitaniu gości przez druha Wojciech Chrzana świąteczne i noworoczne życzenia złożyli druhnom i druhom samorządowcy: wójt Mirosław Smolarek, przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim Bernardyna Bryzek, starosta powiatu oświęcimskiego Andrzej Skrzypiński, wiceprezydent Oświęcimia Krzysztof Kania oraz wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan.

Po części oficjalnej przyszedł czas na modlitwę, wspólne śpiewanie kolęd oraz połamanie się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. W posiedzeniu uczestniczyli prezesi i naczelnicy jednostek zrzeszonych w Oddziale, członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Gospodarze tegorocznego spotkania - druhowie z OSP Brzezinka, na czele z prezes Eweliną Kołodziej zadbali, aby na stołach zapanował nastrój nadchodzących świąt. W tym dniu komisja wyłoniła zwycięzców eliminacji miejsko-gminnych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Związku OSP RP.