Otwarto nowy budynek Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Oświęcimiu

Dzisiaj w siedzibie Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu uroczyście otwarto nowy budynek Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii spółki GVM Carint, który posłuży bezpłatnie pacjentom, m.in. z naszej gminy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Centrum powstało ze środków własnych GVM Carint przy współpracy ze starostą oświęcimskim, Zarządem Powiatu Oświęcimskiego oraz dyrekcją szpitala. W otwarciu uczestniczył Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim.

Podczas wydarzenia wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. "Dlaczego należy dbać o serce". Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie placówek z naszej gminy: w kategorii klasy 5-8 szkół podstawowych I miejsce zajęła Wiktoria Komendera ze Szkoły Podstawowej im. Spadochroniarzy Wojska Polskiego w Babicach, a II miejsce przypadło Julii Wójcickiej ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu.

Szkoła Podstawowa w Harmężach została wyróżniona nagrodą specjalną, która obejmuje trzy dwugodzinne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. To wyjątkowe wyróżnienie przyznane ze względu na zaangażowanie aż 36 procent uczniów tej szkoły w konkurs. Dyrektor szkoły Bartłomiej Karolus odebrał nagrodę dla swoich podopiecznych. Gratulacje dla wszystkich laureatów!