Demontaż kładki dla pieszych przy stacji PKP Oświęcim

Demontaż istniejącej kładki dla pieszych będzie odbywał się etapami , a wyłączenie z eksploatacji kładki na stacji Oświęcim i przekierowanie ruchu pieszych na tymczasowe ciągi piesze planowane jest na początek września 2021.

W  związku z prowadzeniem robót w ramach zadania "Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia-Zebrzydowice na odcinku Oświęcim-Czechowice Dziedzice" w ramach projektu POIiŚ 2014-2020 nr 5.1-12 pn. ,,Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia-Oświęcim-Czechowice Dziedzice" Wykonawca zadania informuje o zmianie organizacji ruchu na terenie dworca PKP w Oświęcimiu.

Od dnia 16.08.2021 planowane jest rozpoczęcie prac przygotowawczych i demontażowych po stronie pólnocno-zachodniej stacji.

Tymczasowa organizacja ruchu planowana jest na około 18 miesięcy tj. do czasu wykonania i oddania do użytkowania projektowanego przejścia podziemnego.

W etapie I podróżni będa mieć dostęp do peronów 1 i 2. Dojście do tych peronów będzie odbywać się tak jak obecnie. Natomiast mieszkańcy przemieszczejący się pomiędzy Oświęcimiem a Brzezinką skierowani będą na peron 2 a nastęnie przez teren budowy specjalnie wyznaczonym przejściem  aż do ul. Torowej w Brzezince.

Schemat tego rozwiązania przedstawia załącznik graficzny.