Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

20 drużyn stanęło do rywalizacji w Zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Oświęcimskiego 14 września na stadionie w Brzezince. Czołowe miejsca zajęły reprezentacje jednostek z naszej gminy. Druhny i druhowie z Włosienicy wygrali aż trzy z czerech konkurencji.

5 miejsce (149 punktów) – OSP Malec

Niezwykłe rozstrzygnięcie miało miejsce we współzawodnictwie męskich drużyn powyżej 16. roku życia. Dwie ekipy z jednakowym rezultatem zajęły ex aequo pierwsze miejsce:
1 miejsce (116 punktów) – OSP Bór (łączny wynik ćwiczenia bojowego 47 pkt)
1 miejsce (116 punktów) – OSP Brzezinka (łączny wynik ćwiczenia bojowego 47 pkt)
3 miejsce (120 punktów) – OSP Poręba Wielka
4 miejsce (150 punktów) – OSP Malec

Ponieważ drużyny z gminy Oświęcim zajęły wysokie lokaty we wszystkich kategoriach, wójt Mirosław Smolarek nie krył satysfakcji, wręczając medale, puchary i dyplomy. Warto zauważyć, że Zawodów nie zdominowały większe miejscowości. Chwile chwały przeżywały, zdobywając miejsca "na podium", zespoły z Broszkowic i Stawów Monowskich.

– Gratulacje dla wszystkich – stwierdził prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Arkadiusz Kuwik. – Słowa uznania dla zwycięzców oraz wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji a zwłaszcza gospodarzy z OSP Brzezinka. Super Impreza.

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowały Oddział Powiatowy Związku OSP RP i Państwowa Straż Pożarna w Oświęcimiu.