Gmina Oświęcim pierwsza w rankingu Edukacyjnych Gmin Małopolski

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od 2009 r. organizuje plebiscyt "Edukacyjna Gmina Małopolski". W tegorocznej edycji, po I etapie liderem rankingu samorządów województwa małopolskiego jest Gmina Oświęcim.

Celem plebiscytu jest promowanie samorządów lokalnych, które najaktywniej w regionie wspierają uczenie się przez całe życie swoich mieszkańców. Gmina Oświęcim zajęła pierwsze miejsce w rankingu zgłoszonych do niego samorządów. Ranking został opublikowany przez Wojewódzki Urząd Pracy.

Kolejnym etapem będzie głosowanie mieszkańców Małopolski na najciekawsze inicjatywy edukacyjne, które rozpocznie się 3 września 2018 r. Jego wyniki rozstrzygną, który samorząd zdobędzie Grand Prix “Edukacyjna Gmina Małopolski 2018”.