Remont dróg w Zaborzu coraz bliżej

Wnioski o dofinansowanie remontów dróg w Zaborzu znalazły się na wstępnej liście rankingowej opublikowanej przez Małopolski Urząd Wojewódzki. To oznacza, że pozyskanie środków z budżetu państwa na przyszłoroczne inwestycje jest coraz bardziej prawdopodobne.

Planowana na 2017 rok modernizacja ulic Osiedlowej, Jutrzenki, Jaworowej i Grabowej ma kosztować ponad 2,6 mln zł. Z kolei na przebudowę ulic Pod Górką i Jezioro trzeba ponad 4,6 mln zł. Wnioski o dofinansowanie tych zadań w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, złożone przez Urząd Gminy Oświęcim i Starostwo Powiatowe, znalazły się na wstępnej liście rankingowej.

Zatwierdzenie i ogłoszenie wyników wyników prowadzonego przez Urząd Wojewódzki naboru nastąpi do końca grudnia.